Estetik Akupunktur

Akupunktur İLAÇSIZ-BIÇAKSIZ GENÇLİK VADEDİYOR

Mei- Zen Tekniği ile Kozmetik Akupunktur Estetikte Devrim Yaratıyor. Kökleri Türklere Dayanan Akupunktur, İlaç ve Kimyasal Madde Kullanmadan, Cerrahi Müdahale Olmadan Gençleşmenin Kapılarını Açıyor. Artık 10 seanslık bir kür ile cildiniz kendi kendini yeniliyor ve yüzünüz 10 yaş daha gençleşiyor.

Birey ve bir toplumun uygulamaları ve yenilikleri bünyesine kabul etmeden önce tanıması, kendi özellikleriyle birlikte tartıp değerlendirmesi, örnekler ve bilimsellik ışığında incelemesi gerekir. Bu nedenle Mei- Zen Tekniği İle Kozmetik Akupunktur’u anlatmadan önce Akupunkturun kökenini, gelişimini ve etkinliğini anımsamak ya da öğrenmekte yarar görüyorum.
İğne ile delmek anlamındaki Akupunktur, ilk kez 3 bin yıl önce Çin’de Uygur Türkleri tarafından kullanılmış ve geliştirilmiştir. Zamanla geliştirilen Akupunktur, tüm hastalıklarda kullanılan bir tanı ve tedavi yöntemine dönüşürken tüm Çin’e yayıldı.
Çin’in kapalı toplum yapısı bölge ve dünya geneline yayılışının önünde önemli bir engel teşkil etti. Neredeyse son bir asırda, özellikle son 70 yılda yerküreye açılan Akupunktur, giderek daha çok öğrenilen ve yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemi olmuştur. Ve Dünya Sağlık Örgütü, Akupunkturu bir tedavi yöntemi olarak kabul etmiş ve 200 den fazla hastalık için başvurulacak bir yöntem olarak onaylamıştır.
Damarlar, Sinirler, Lenflerin Yanı Sıra Canlı Vücudunu Bütünüyle Saran Bir Enerji Ağı Vardır
Bu tedavi yönteminin geleneksel tıp ile kesiştiği, yaşamdaki gerçeklikle örtüştüğü içeriğine gelecek olursak. Damar, sinir, lenf ağları ile sarılı olan canlı vücudu, aynı zamanda bu bütünü saran bir enerji ağına da sahiptir.
İşte en kritik nokta da budur: Vücuttaki bu enerji dolaşımı dengede ve düzenli olduğunda kişi gerek bedensel gerek psikolojik olarak sağlık halindedir. Bu denge bozulduğu zaman ise kişinin hem bedensel hem psikolojik sorunları ortaya çıkar.
Yüzlerce hastalık için derman olan Akupunktur, her yıl yapılan bilimsel çalışmalarıyla birbiri ardına kapılar açmakta, yeni ve farklı tedavi yöntemlerini sağlık alanına sunmaktadır.
Mei-Zen ile Vücudunuza Hiçbir İlaç, Hiçbir Kimyasal Madde Girmeden Hiçbir Şeklide Cerrahi Müdahale Yapılmadan Gençleşiyorsunuz
Gelinen noktada geliştirilen tedavilerden biri de Mei- Zen Tekniği İle Kozmetik Akupunktur. Cilt yenilenmesi, cildin gençleşmesi ve yılların oluşturduğu iz, kırışıklık düzelmesi ve lekelerin yok edilmesi bu tedavi yönteminin özü. Bildiğimiz ve halen uygulanan diğer estetik yöntemlerden ise önemli bir farkı var. Mei-Zen ile vücudunuza hiçbir ilaç, hiçbir kimyasal madde girmiyor, vücudunuzun doğal yapısına hiçbir şeklide cerrahi müdahale yapılmıyor.
Günümüzde kozmetik tedavi amacıyla uygulanan yüzlerce ilaç, krem, losyon ve cerrahi girişimlere her gün bir yenisi eklenirken kozmetik amaçla uygulanan Akupunkturun bu özelliği ona açık ara bir önem kazandırıyor.
Cilt Kendi Kendini Yeniliyor ve Tüm Beden Enerjisi Düzelerek Yüze Yansıyor
Avrupa ve Amerika’da kozmetik akupunktur tedavisinde yıllardır kullanılan Akupunktur Mei-Zen Tekniği, ayrıca tüm beden enerjisini düzelttiği gibi bu enerjinin yüze yansımasını da sağlar. Ciltte yenilenme ve onarma işini yine cildin kendisi yapar. Cilt altında bulunan( Epidermis ve dermis) yenilenme hücreleri, yağ hücreleri ve damarların uyarılması ile bir kürün sonunda bile cildin daha parlak, daha pürüzsüz ve lekelerden arınmış, yenilenmiş olarak güzelliğin ortaya çıkmasına olanak verir. Doğu tıbbında, cildi genç ve zinde tutan besinler, Su, Kan ve Enerjidir. Vücutta dolaşan enerjinin doğru akması ve yüzdeki cilt bölgesine ayrıcalıklı olarak daha bol yönlendirilmesi, Yüzünüzün daha hızlı yenilenmesi, gençleşmesi ve parlaklığına imkan sunar.
Bilimsel kongrelerde sunulan örnekler hayret vericidir. “Kaz ayağı” da tabir edilen göz kenarı kırışıklıkları ve yüzde bulunan diğer kırışıklık ve yaşlanmaya bağlı lekeler ufalır ve yok olur. Yüz-boyun-dekolte bölgelerine ayrı ayrı uygulanan bu teknik ile 10 seanslık bir kür, yaklaşık 2 ayda tamamlanır ve yüzünüz 10 yaş daha gençleşmiş bir cilde sahip olur.
Yeniden sağlıklı yaşam başlığı altında organik tarım, doğal yaşam, yapaydan ve katkı maddesi içerikli her şeyden uzaklaşmaya çalışan çağımız insanı için Mei- Zen estetikte uygun seçeneği oluşturmaktadır. İlaçsız, katkısız, bıçak değmeden hiçbir yan etkiye sahip olmayan bu uygulama her geçen gün daha çok tercih edilmektedir.